statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwsze punkty...

• autor: Lencze, 2013-09-16 20:16

Na pierwsze punkty w sezonie kibice musieli zaczekać, aż do szóstej kolejki w której zmierzyliśmy się z Relaksem Wysoka.  Podopieczni trenera Piotra Gaździckiego pokonali jednego z głównych kandydatów do awansu 4-2

Relacja z portalu mojaliga.com.pl w rozwinięciu...

LKS LEŃCZE – RELAKS WYSOKA 4:2 (2:2)

Bramki: K. Palacz 18, Brózda 45, R. Gębala 63, Pacułt 83 (karny) – J. Koczur 2, 26.

LEŃCZE: Majcherczyk – Kozioł, Janicki, Kołodziej, M. Palacz – Pacułt, Gębala, Żak, K. Palacz (90 Monica) – Brózda (64 Oleś), R. Gębala.

RELAKS: Witkowski – Żak, Putek, K. Koczur, Rolka – Wiecheć, Wróbel (62 Pyrek), Wandzel (69 Nicieja), Jończyk (46 Stanek) – Wycisk, J. Koczur.

Relaks szybko objął prowadzenie. Po składnej akcji całego zespołu i dograniu K. Koczura, J. Koczur znalazł się przed bramkarzem i trafił z bliska. Gospodarze odpowiedzieli w 18 minucie. Z rzutu wolnego mierzył R. Gębala. Piłka odbiła się od poprzeczki, a ze skuteczną poprawką pośpieszył 17-letni K. Palacz. W 26 minucie znów z przodu byli wysoczanie. Po strzale J. Koczura obrońca interweniował na linii ręką, ale piłka wpadła do bramki. Gdyby tak się nie stało, ratujący sytuację dostałby nie żółtą, a czerwoną kartkę i mecz mógłby potoczyć się inaczej. Relaks powinien poprawić na 1:3, ale po zagraniu Wróbla J. Koczur “główkował” obok bramki. Kilkanaście sekund przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę rozgrywający bardzo dobry mecz R. Gębala wrzucił piłkę za plecy obrońców do Brózdy. Ten był atakowany przez rywala, ale uwolnił się i dał swojemu zespołowi drugiego gola. W 63 minucie Brózda wypatrzył R. Gębalę, a ten półgórnym strzałem z 10 metrów nie dał szans Witkowskiemu. Gospodarze wyprowadzali groźne kontry, a Relaks zmuszony do kreowania akcji bił głową w mur. Leńczanie tworzyli sporo sytuacji. W 83 minucie faulowany w rogu “piątki” był R. Gębala. Pewnie z karnego strzelił Pacułt.

- Mecz się źle rozpoczął, ale byliśmy bardzo zmotywowanipodkreślał trener gospodarzy Piotr Gaździcki. – Ważnym momentem była zdobyta “do szatni” bramka. Druga połowa nie należała do łatwych. Moi zawodnicy musieli z siebie dużo dać, żeby walczyć w środku pola.